0
dss 0
0 0NOK
Handlekurven er tom!
Borussia Dortmund slo SC Paderborn 07 3–0 og holdt nullen
15 Sep

Borussia Dortmund slo SC Paderborn 07 3–0 og holdt nullen

I en intens kamp i tredje runde av Bundesliga tok Borussia Dortmund imot SC Paderborn 07 foran et hav av gule billige fotballdrakter. Med en tydelig nivåforskjell mellom lagene satte Borussia Dortmund i gang en rekke raske angrep; etter å ha scoret kampens første mål i første omgang, la de på to mål til etter hvilen og sikret en 3–0-seier.

Hjemmelagets angrepsspill var nådeløst fra start. Allerede etter fem minutter fikk Borussia Dortmund en lynrask åpning: Guirassy slo en gjennombruddspasning til Fábio Silva, som utnyttet sjansen alene med keeper og sendte laget i ledelsen 1–0 over SC Paderborn 07. Etter pausen opprettholdt Borussia Dortmund det offensive presset, selv om SC Paderborn 07 forsvarte seg imponerende godt. Det var først i det 80. minutt at Borussia Dortmund fikk et nytt gjennombrudd. Maximilian Beier, iført en Borussia Dortmund Drakt, leverte en pasning, og Felix Nmecha driblet seg forbi forsvareren før han sendte et kraftig skudd i mål, og stillingen ble 2-0! I det 89. minutt la Marcel Sabitzer til rette for Felix Nmecha, som scoret med et spektakulært brassespark – hans andre mål for kvelden – og fastsatte sluttresultatet til 3–0.

Kampen endte med at Borussia Dortmund slo SC Paderborn 07 3–0 og holdt nullen, noe som forlenget lagets seiersrekke i ligaen.